NöroBlog Podcast Yayında!

Okuma Süresi 2 Dakika

Bizi twitter üzerinden takip edenlerin bildiği üzere uzun zamandır planlarını kurduğumuz NöroBlog Podcast yayınlarına başladık ve 4 bölüm yayınladık bile.

Podcast beklediğimizin üstünde bir ilgi gördü ve bu bizi çok mutlu etti. Bu yazıyı hem size teşekkür etmek hem de podcast ile ilgili ufak birkaç bilgi vermek amacıyla yazıyorum.
NöroBlog Podcast güncel sinirbilim konularını bazen kendi aramızda bazense konuklarla konuştuğumuz bir sesli yayın olacak. Podcastimizin önceden haber vereceğimiz tatil araları dışında her hafta yeni bir bölümle sizlerle buluşmasını planlıyoruz.
Konuşmak istediğimiz konuların listesi oldukça uzun. Taner Yılmaz ile şimdiden bazı konular belirledik bile.

Bununla birlikte “Benim de söyleyeceklerim var!” diyen herkese kapımız açık. “Şunu da konuşsanıza” ya da “Ben de şunu anlatayım” derseniz bizimle twitter üzerinden irtibata geçebilirsiniz ya da doğrudan bana onurarpat et gmail.com mail adresi üzerinden ulaşıp bildirebilirsiniz.

NB podcast uzun

NöroBlog Podcast’e ulaşmak için birden fazla yol var, hemen sıralayayım:

1) iOS: iPhone ya da iPad sahibiyseniz Podcastler uygulamasında NöroBlog Podcast aramasıyla podcastimizi bulup abone olarak yeni bölümlerin size otomatik olarak ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

iTunes linkine tiklayıp abone olabilirsiniz.

2) Android işletim sistemine sahip bir cihaz sahibiyseniz podcastimizi Stitcher Radio ya da Podcast Addict programlarında aratıp bulabilir ve bu programlar üzerinden abone olarak dinleyebilirsiniz.

3) SoundCloud: Podcastlerimizi her zaman SoundCloud’a da ekliyoruz. Aşağıdaki adresten NöroBlog SoundCloud hesabına ulaşıp oradan dinleyebilirsiniz.

SoundCloud kanalımız

4) Açık Bilim: Eminim bu yazıyı okuyan hemen herkesin bildiği bir mecradır Açık Bilim. Uzun yıllar boyunca internette kaliteli bilim haberciliği sunan Açık Bilim birkaç hafta önce “Bağımsız Bilim Medyası” sloganıyla bir sesli yayın kanalına dönüştü ve biz de gururla bu kollektifte yerimizi aldık. acikbilim.com internet adresi üzerinden ya da Açık Bilim podcast kanalı üzerinden de NöroBlog Podcast’e ulaşabilirsiniz. Bu vesileyle bizi ailelerine kabul ettikleri için Açık Bilim’e de tekrar teşekkür ederiz.

Son olarak sizi NöroBlog Podcast’in ilk bölümü ile başbaşa bırakmak istiyorum.
İlk bölümde Taner Yılmaz ile birlikte 1. doğumgününü kutladığımız NöroBlog’dan ve NöroBlog Podcast projesi üzerinden sinirbilimden bahsettik.

Umarım hoşunuza gider.

Keyifli dinlemeler…