Cerrahpaşa Nörobilim Kulübü’nden Nörodejeneratif Hastalıklar Kursu 

Okuma Süresi < 1 Dakika

Ocak 2018’de İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin bir öğrenci kulübü olarak kurulan Cerrahpaşa Nörobilim Kulübü etkinliklerini sürdürüyor. 27 Şubat ve 15 Mart tarihlerindeki 2 dersle Nörobilime Giriş Kursu’nu tamamlayan kulübün şu an devam eden kursu ise Nörodejeneratif Hastalıklar Kursu.

CNK Parkinson

Nörodejeneratif Hastalıklar Kursu‘nun ilk dersi olan Klinik Olarak Alzheimer, 20 Mart tarihinde İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı başkanı Prof. Dr. Hakan Gürvit‘in anlatımı ve kulüp üyelerinin yoğun ilgisiyle gerçekleşti. Bu ders ile beraber toplam 5 dersten oluşacak kursun sıradaki etkinliği ise Klinik Olarak Parkinson. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Sibel Ertan’ın anlatımıyla 27 Mart Salı günü saat 17.00’de Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Temel Bilimler Binası Meliha Terzioğlu Amfisi’nde gerçekleştirilecek.

Etkinlikler Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencileri dışında başta üniversite öğrencileri olmak üzere ilgilenen herkesin katılımına açık.

İlerleyen tarihlerde Her Yönüyle ALS, Alzheimer’da Genetik Altyapı ve Biyobelirteçler, Hücre Kültürü Sistemlerinde Nörodejenerasyon konuları kurs kapsamında ele alınacak. Kursla ve Cerrahpaşa Nörobilim Kulübü’yle ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler kulübün internet sayfasını ve sosyal medya hesaplarını inceleyebilirler. Aynı zamanda üyelik işlemleri de kulübün internet sayfasından yapılabiliyor.

İnternet Sayfası ve Sosyal Medya Hesapları

İnternet Sayfası: cerrahpasanorobilim.com

Facebook: facebook.com/cerrahpasanorobilim

Twitter: @ctfnorobilim

Instagram: @cerrahpasanorobilim