Maniac: Çılgın Bir Psikiyatri Deneyi

Okuma Süresi < 1 Dakika

“Zihnin yapısını anlamaya bir kez başlayınca, hiçbir şeyimizin değiştirilemeyeceğine inanmak için bir sebep yok. Acı yokedilebilir. Zihin çözümlenebilir.”

Oscar ödüllü oyuncu Emma Stone ve Jonah Hill’in başrollerini paylaştığı yeni Netflix dizisinin konusu çılgın bir psikiyatri deneyi.

Dizinin ana karakterlerinden Annie (Emma Stone) ailesiyle ilişkisinde sorunlar yaşayan ve hayatta aradığını bulamayan bir karakter. Zengin bir ailenin oğlu olan Owen (Jonah Hill) ise bir türlü tam olarak kontrol altına alınamayan psikotik semptomlardan rahatsız bir şizofreni hastası.

Psikolojik problemlerine çözüm bulamayan Annie ve Owen son çare olarak, geliştirdiği yeni ilaçlarla her türlü psikiyatrik rahatsızlığı çözebileceğine inanan Dr. James K. Mantleray‘ın yürüttüğü bir deneye katılmaya razı oluyorlar. En başta bu tedavinin hiçbir yan etkiye ve komplikasyona yol açmayacağı söylense de işler pek de yolunda gitmiyor ve karakterlerimiz kendilerini akıl almaz bir dünyanın içinde buluyorlar.

Netflix ilk olarak Norveç’te yayınlanan kara komedi tarzındaki dizinin yayın haklarını satın alarak diziyi yeniden çekmiş. Norveç’te oldukça beğenilen dizi 21 Eylül 2018’den itibaren Netflix’te vizyonda olacak.

Netflix’in yeni dizisi sinirbilimseverlerin ilgisini çekecek gibi görünüyor.

Kaynaklar ve ileri okuma:

IMDb Maniac (2018)

Wikipedia Maniac (TV Series)

Bir Sinirbilim Belgeseli: Take Your Pills

Anasayfamızdan daha fazla sinirbilim yazısına ulaşabilir, podcast ve videolarımıza erişebilirsiniz.