Değişen Beyin ve Sinirbilime Dair Bir Başucu Kitabı: Nöroplastisite

Okuma Süresi < 1 Dakika


Nöroplastisite sinirbilim alanında bizi en çok hayrete düşüren fenomenlerden biri. Beynin en zor problemler karşısında bile nasıl mucizevi çözümler bulduğunu merak ediyorsanız size bir kitap önerimiz var:

İngiliz yazar ve sinirbilimci Moheb Costandi NöroBlog okurları için tanıdık bir isim. Daha önce yazarın “50 Human Brain Ideas” kitabını tanıtmış ve sinirbilime dair harika bir kaynak kitap olduğunu belirtmiştik.

Yazarın The MIT Press’ten çıkan yeni kitabı “Nöroplastisite” de modern beyin bilimine dair harika bir okuma deneyimi sunuyor. Costandi bu yeni kitabında değişen beynimizin şaşırtıcı hikayesini sade bir dille anlatıyor.

Sinirbilimseverler için müjdeli bir haberimiz de var: Nöroplastisite kitabı Pan Yayıncılık tarafından dilimize çevrildi ve yayınlandı bile.

NöroBlog twitter takipçileri için de güzel bir haber: Bu harika kitabın 3 kopyasını Pan Yayıncılık desteğiyle NöroBlog okurlarına armağan edeceğiz. Çekilişe katılmak için NöroBlog twitter hesabını takip ederek çekiliş twitini retweet etmeniz yeterli.

İyi bir sinirbilim kitabı okumak istiyorsanız bu kitabı kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Keyifli okumalar…

Künye:
İsim: Nöroplastisite
Yayınevi: Pan Yayıncılık
Çeviren: Şiirsel Taş
İlk Basım: Şubat 2019
Sayfa Sayısı: 200

50 Human Brain Ideas / Sinirbilim Kitaplığı

Anasayfamızdan daha fazla sinirbilim yazısına ulaşabilir, podcast ve videolarımıza erişebilirsiniz.