[tdc_zone]

NöroBlog Türkiye’den ve dünyadan çeşitli içerik üreticileriyle içerik ortaklıklarında bulunuyor. İçerik ortaklığı yaptığımız oluşumlara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Uluslararası İçerik Ortaklarımız

aeon dünyanın önde gelen düşünürlerinin bilim, felsefe ve kültür üzerine yazdığı makaleleri yayınlıyor. NöroBlog aeon ile yaptığı anlaşma çerçevesinde bu makalelerin bir kısmını Türkçeye çevirip yayınlıyor.

Knowing Neurons Dünya Sinirbilim Derneği (Society for Neuroscience) ödüllü ABD’nin önde gelen sinirbilim blogudur. NöroBlog Knowing Neurons ile yaptığı anlaşma dahilinde bu sitede yazılan seçkin sinirbilim makalelerini Türkçeye kazandırıyor.

Türkiye İçerik Ortaklarımız

Ekipten Onur Arpat ve Taner Yılmaz iki haftada bir Salı günleri 16:00’da Açık Radyo’da “NöroBlog: Beyninizden Geçen Her Şey” isimli bir radyo yayını yapıyor.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin genç sinirbilimcileri çevirileriyle NöroBlog’a katkıda bulunuyor.

Dünyanın dört bir yanına dağılmış Türkiyeli bilim insanları sinirbilim yazılarıyla NöroBlog’a katkı veriyor.

Nobel Ödülleri‘ne dair NobelCast podcastinin sinirbilim nobellerine dair podcastlerine NöroBlog podcast kanallarından ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk ve en uzun soluklu bilim podcast kanalı olan Açık Bilim, NöroBlog podcastlerinin bir kısmına da ev sahipliği yapıyor.

[/tdc_zone]